Agroturystyka - Zagroda "Alpaka"

Zagroda Alpaka to prawdziwe miejsce spotkań z alpakami! Obiekt dysponuje trzema domkami 4 – osobowymi oraz całorocznym apartamentem dla 4 osób. Każdy z nich jest w pełni wyposażony. Przed każdym domkiem znajduje się zadaszony taras ze stołem i ławami oraz grill. Na terenie obiektu znajduje się plac zabaw, miejsce na ognisko oraz altana. Domki usytuowane są w odległości 150 m od Jeziora Białego, w pobliżu znajduje się Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów, restauracje i sklepy. Najbliższymi sąsiadami odwiedzającymi bez zapowiedzi są alpaki.

Dodatkowe atrakcje

Na terenie znajduje się również Skansen „U Słodkiego”, w którym znajdują się już dawno nieużywane sprzęty gospodarstwa domowego i dawne maszyny rolnicze. Pan Kazimierz jest również właścicielem harmonijek ustnych oraz instrumentów. Właściciel chętnie opowiada o tradycjach kaszubskich oraz prezentuje grę na instrumentach ludowych.

Spacery z alpakami

Zagroda Alpaka organizuje spotkania z alpakami w formie spacerów lub wejście do zagrody dla zainteresowanych. Chcąc skorzystać z tej oferty należy się wcześniej umówić. Można również umówić się na sesję zdjęciową z alpakami.

Aplikacja

Zwiedzaj Szwajcarię Kaszubską z naszą aplikacją! Dostępna na Google Play i App Store.

application