Gospodarstwo agroturystyczne „Kąkolowie”

Gospodarstwo agroturystyczne „Kąkolowie” zlokalizowane jest w Stężycy – jednej z najbardziej znanych i atrakcyjnych turystycznie miejscowości na Kaszubach, leżącej na trasie jezior „Kółka Raduńskiego” pomiędzy jeziorem Raduńskim Górnym i Stężyckim.    

Gospodarstwo prowadzone jest przez Beatę Kąkol - rolnika prowadzącego ogród ekologiczny (warzywa owoce i zioła), przewodnika turystycznego, lokalnego twórcę ludowego (hafciarstwo kaszubskie).  

W ofercie Gospodarstwa znajduje się na wynajem wygodne mieszkanie dwuosobowe z aneksem kuchennym i łazienką. Wokół domu rozpostarty jest duży teren zielony, który bezpośrednio przylega do rzeki Raduni, łączącej na tym odcinku Jezioro Stężyckie oraz Raduńskie Duże. W bezpośrednim sąsiedztwie samej posesji znajduje się promenada nad Jeziorem Klasztornym Dużym, która prowadzi na marinę, w obrębie której znajduje się m.in. wypożyczalnia   sprzętu wodnego.

Na terenie posesji istnieje możliwość rozpalenia ogniska oraz rozbicia namiotu. W pobliżu znajduje się restauracja, pizzeria, kino, biblioteka. Gmina Stężyca posiada bardzo dobrze rozwiniętą sieć utwardzonych i oznakowanych ścieżek rowerowych, przebiegających m.in. przez gminną miejscowość.

Aplikacja

Zwiedzaj Szwajcarię Kaszubską z naszą aplikacją! Dostępna na Google Play i App Store.

application