Dolina Miodu to jedyne takie miejsce na terenie Szwajcarii Kaszubskiej!

Dolina Miodu jest otwarta przez cały rok zarówno dla gości wynajmujących pokoje gościnne, jak i osób korzystających z zakupu produktów pszczelich.

Gospodarstwo rolne specjalizuje się w produkcji certyfikowanego miodu kaszubskiego oraz produktów pszczelich (w sprzedaży bezpośredniej) oraz jako gospodarstwo agroturystyczne. Obiekt jest wpisany na listę gospodarstw demonstracyjnych, tworzącą zagrodę edukacyjną o profilu ekologicznym i pszczelarskim. Uczy, jaki wpływ na pszczoły i wszystkie owady zapylające ma ich środowisko. Dba o kulturę kaszubską poprzez zachowanie tradycji - wzoru kaszubskiego m.in. na przedmiotach umieszczonych w zagrodzie.

Otoczenie Doliny Miodu

Teren Doliny Miodu zajmują łąki kwietne, które są pożytkiem dla pszczół, innych owadów i zwierząt oraz częstym tłem do sesji fotograficznych. Gospodarstwo kieruje się utrzymaniem bioróżnorodności siejąc i sadząc rodzime gatunki roślin miododajnych w oparciu o gospodarkę ekologiczną. Siedlisko posiada również miejsca zadrzewione, które naturalnie wpisują się w krajobraz zagrody oraz zarybiony staw z naturalną florą i fauną.

Uloterapia - zdrowotne właściwości pszczół

Dolina Miodu prowadzi pasiekę oraz domek do uloterapii, w którym goście mogą skorzystać z terapii dźwiękiem, polem magnetycznym wytwarzanym przez pszczoły oraz z inhalacji powietrzem ulowym (bez bezpośredniego kontaktu z pszczołami). Jest to atrakcja dla osób doceniających zdrowotne właściwości pszczół i substancje przez nie wytwarzane.

Gospodarstwo jest zasilane odnawialnym źródłem energii (fotowoltaika), a odpady są segregowane; część z nich (odpady organiczne) poddawana jest na miejscu kompostowaniu, zasilając przydomowy ekologiczny ogród.

Atrakcje w Dolinie Miodu

Obiekt oferuje wiele możliwości rekreacji:

 • sauna + zimna beczka + prysznic (dodatkowa opłata),
 • gorąca beczka (dodatkowa opłata),
 • staw – możliwość kąpieli i morsowania w leczniczej wodzie borowinowej. Staw jest odgrodzony od reszty posesji dla bezpieczeństwa dzieci,
 • rower wodny, 
 • rekreacyjny połów ryb,
 • pomost i altanka na stawie,
 • grill w ogrodzie,
 • duża altanka z kominkiem i piecem/grillem,
 • miejsce na ognisko ( 1porcja drewna na około 2 godz palenia – w cenie),
 • trampolina, huśtawka, piaskownica, domek ze ślizgiem dla dzieci,
 • w lesie ścieżka edukacyjna o pszczołach,
 • domek do uloterapii (od maja do września) inhalacje powietrzem ulowym w specjalnie przystosowanym pomieszczeniu, tak, aby osoby w nim przebywające nie miały bezpośredniego kontaktu z pszczołami. Ten rodzaj terapii wspomaga naturalną odporność i eliminuje infekcje układu oddechowego, poprawia stan zdrowia psychicznego oraz fizycznego. W okresie letnim pobyt 1 godz. dla każdego pokoju w cenie pobytu.

Właściciele tworzą to miejsce z pasją, wkładając w jego prowadzenie całe serce. Wiedzą, że odwiedzający ich goście to doceniają i często tam wracają.

Zerezerwuj nocleg w tym obiekcie

 

Aplikacja

Zwiedzaj Szwajcarię Kaszubską z naszą aplikacją! Dostępna na Google Play i App Store.

application