Park rekreacyjny w Miechucinie

  • Szlak Kaszubski 5, 83-334 Miechucino

Park rekreacyjny w Miechucinie miejscem odpoczynku dla całej rodziny

W niepozornej miejscowości nad Jeziorem Wielkim w Miechucinie znajduje się spory park rekreacyjny. W górnej części parku, bezpośrednio przy ulicy znajduje się parking dla zmotoryzowanych. Warto przystanąć tam na kilka chwil, gdyż z tego miejsca rozpościera się przepiękny widok na poniższy park, okoliczne zabudowania, pobliskie wzniesienia i Jezioro Wielkie.

Spacer po parku może stanowić idealny przerywnik w podróżowaniu po okolicznych atrakcjach, może też stanowić miejsce docelowe na niedzielne popołudnie. Park jest idealny dla osób w różnym wieku oraz w różnym stopniu sprawności. Z tego względu, iż znajduje się na wzgórzu napotkamy tam dużą liczbę schodów, natomiast przewidziano również podjazdy.

Park rekreacyjny w Miechucinie to kolorowe miejsce. Znajdziemy tam cały wachlarz roślin kwitnących jak i drzew oraz krzewów. Ponadto w parku utorzono 2 place zabaw dla dzieci, siłownię zewnętrzną, liczne ławeczki pomiędzy klombami roślin oraz niestrzeżoną plażę.

Bezpośrednio nad jeziorem poprowadzono również Promenadę Jana Pawła II. Ten szlak łączy ścieżkę lądową oraz liczący 160 metrów pomost na dębowych palach. Początek promenady znajduje się w parku rekreacyjnym, a kończy po drugiej stronie jeziora.

 

Aplikacja

Zwiedzaj Szwajcarię Kaszubską z naszą aplikacją! Dostępna na Google Play i App Store.

application