• 83-333 Chmielno, Zawory

Góra Tamowa miejscem, które musisz odwiedzić!

Jeszcze do niedawna Góra Tamowa stanowiła nieformalny punkt widokowy, znajdujący się na prywatnej posesji. Przed wejściem na teren przestrzegał znak "Teren Prywatny".

Obecnie teren został przejęty przez Gminę Chmielno, a na jej górze znajduje się specjalny, drewniany podest widokowy oraz ława ze stołem. Dla rowerzystów przewidziano również stojak dla rowerów.
Na miejscu znajduje się również tablica informacyjna, z której dowiadujemy się o legendarnej, przedchrześcijańskiej przeszłości tego miejsca.

Jak dotrzeć do punktu widokowego?

Na miejsce możemy dotrzeć pieszo lub dojechać rowerem. Z Chmielna należy kierować się drogą na grodzisko, dalej minąć plażę – wiejskie kąpielisko, kilkaset metrów iść drogą miedzy dwoma jeziorami, a następnie za ośrodkami wczasowymi wejść pod górę do lasu. Przy okazji można kierować się czerwonymi znakami szlaku pieszego. Z centrum Chmielna spacer w jedną stronę powinien zająć około 1 godzinę. 

Z Kartuz zaś najlepiej od razu, przy jeziorze Klasztornym Małym wejść na czerwony szlak pieszy, który powiedzie nas w stronę Chmielna przez las zwany Bilowskimi Buczynami. Trasa ma około 7km. Znajdując się w pobliżu samej Góry Tamowej zauważymy czerwony trójkąt z białym obramowaniem – to odnoga szlaku prowadząca do miejsca widokowego. Dodatkowo, tuż obok znajduje się tablica z wizerunkiem sowy. Tam też zaczyna się również ścieżka dydaktyczna, także prowadząca na szczyt góry.

Do punktu widokowego możemy też dojechać samochodem od strony Zawór i pozostawić samochód na uboczu, po czym przejść kilkanaście metrów pieszo.

 

Aplikacja

Zwiedzaj Szwajcarię Kaszubską z naszą aplikacją! Dostępna na Google Play i App Store.

application