Truskawkobranie na Złotej Górze

  • ul. Kartuska, 83-300 Kartuzy, Brodnica Górna

Truskawkobranie

Truskawkobranie jest największą na Kaszubach imprezą plenerową, której hasłem jest: wszystko o truskawce! Jego miejscem tradycyjnie jest teren Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu w Brodnicy Górnej koło Kartuz, a dokładniej „Złota Góra”. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Mnóstwo atrakcji w jednym miejscu

Na festynie możemy znaleźć liczne stoiska handlowe i gastronomiczne. Prezentuje się tam również dorobek kultury kaszubskiej, amatorskiej i profesjonalnej. Podczas całodziennej imprezy możemy liczyć na różnego rodzaju występy artystyczne, konkursy oraz zawody wędkarskie, żeglarskie i kajakarskie. Znajdziemy też stoiska z kaszubskim rękodziełem ludowym. Podczas imprezy wystawiają się lokalni producenci truskawek, którzy sprzedają owoce świeże oraz przetworzone np. w postaci musu truskawkowego. Podczas Truskawkobrania odbywają się liczne konkursy związane z truskawką np. na najsmaczniejsze ciasto truskawkowe czy też najsmaczniejszą potrawę z truskawek.

Wydarzeniu towarzyszą występy znanych wykonawców. Zapraszani są goście oraz zespoły ludowe z całego kraju i z zagranicy. Co roku Święto Truskawkobrania to wielogodzinna impreza, w programie której znajduje się ciekawa oferta estradowa.

Na Truskawkobraniu gościli m.in. Bajm, Jerzy Kryszak, Zbigniew Wodecki, Shakin Dudi, Krzysztof Krawczyk, Lombard, Krystyna Giżowska, Perfect, Lady Pank, DAAB, Hej, zespół Łzy, Kasia Kowalska, Patrycja Markowska, Mandaryna, zespół Wilki, Doda, Michał Szpak, Kamil Bednarek.

W trakcje trwania wydarzenia kursuje specjalny autobus na trasie Kartuzy – Złota Góra

 

Aplikacja

Zwiedzaj Szwajcarię Kaszubską z naszą aplikacją! Dostępna na Google Play i App Store.

application