Blues w Leśniczówce - Mirachowo

Blues w Leśniczówce

Blues w Leśniczówce to najstarszy bluesowy festiwal, który odbywa się na Kaszubach. Corocznie w Nadleśnictwie Kartuzy, wśród lasów przy leśniczówce Mirachowo w sąsiedztwie rezerwatowego jeziora Lubygość, jednego z najpiękniejszych polskich akwenów, odbywa się festiwal muzyki Blues.
Impreza ta określana jest jako najbardziej klimatyczny festiwal bluesowy na Kaszubach. I nie bez przyczyny, bowiem scena wręcz ukryta jest w samym sercu lasu, a wśród przybyłych panuje atmosfera niezwykłej przyjaźni, zabawy i zadumy przy muzyce.
Wydarzenie to dwudniowa impreza odbywająca się w sezonie letnim na przełomie czerwca i lipca.
Na miejscu istnieje możliwość rozbicia namiotów (pole namiotowe), zakupu ciepłych i zimnych napojów oraz ciepłego posiłku (kiełbaski, bigos, zupa). Wstęp na to coroczne wydarzenie jest bezpłatny. Każdy może nacieszyć się muzyką wśród pięknych widoków i zapachu lasu unoszącym się na świeżym powietrzu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Festiwal Blues w Leśniczówce organizowany jest wspólnie przez Nadleśnictwo Kartuzy oraz Bractwo Bluesowe „Blue Note” festiwal muzyki bluesowej.

Aplikacja

Zwiedzaj Szwajcarię Kaszubską z naszą aplikacją! Dostępna na Google Play i App Store.

application