Lawendowa Osada położona jest przy pachnącym polu lawendy, otoczona starym bukowym lasem, w pobliżu trzech malowniczych jezior i dwóch stoków narciarskich.
Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana w prestiżowych konkursach, uznana za najlepsze gospodarstwo ekologiczne i agroturystyczne na Pomorzu, posiadająca certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej 2018 - Najlepszy Produkt Turystyczny!

Nietuzinkowy nocleg z dodatkową ofertą rekreacyjną

Lawendowa Osada to ekologiczne gospodarstwo agroturystyczne z największym w Polsce północnej polem lawendy. Dysponuje 40 miejscami noclegowymi w komfortowo urządzonych Lawendowych Chatkach oraz klimatycznie wyposażonych namiotach w Lawendowym Glampingu. Na Gości czekają dedykowane zabiegi i rytuały w Lawendowym Wellness & SPA (opalana drewnem bania ruska, zimna balia, gorąca balia z jacuzzi, relaksacyjne aparaty masujące, fitocedrosaunobeczka, grota solna, jak również podgrzewany basen).

Slow food z nutką lawendy

W Lawendowej Osadzie wszystko smakuje pysznie, a potrawy i przetwory to prawdziwe slow food w najlepszym domowym wydaniu, dopełnione nutką lawendy. Na stole pojawiają się ekologiczne warzywa i owoce, a dzięki współpracy z lokalnymi wytwórcami m.in. kozie i krowie sery.
Produkty wytwarzane są na miejscu na bazie uprawianej w Lawendowej Osadzie ekologicznej lawendy (syrop, hydrolat i olejek lawendowy, przetwory owocowe i warzywne z lawendą, herbaty lawendowe, bukiety, wianki, woreczki zapachowe, mydełka)
Produkty Lawendula Naturalis dr Barbara Idczak, a także posiłki, przygotowane w przeważającej części z surowców lokalnych stanowią część Dziedzictwa Kulinarnego Pomorza, zostały również docenione i objęte marką „Polska smakuje”.

Warsztaty w Lawendowej Osadzie

W Lawendowej Osadzie można nauczyć się własnoręcznego wyrobu naturalnych kosmetyków, a pod okiem gospodarzy przygotować pachnącą lawendą kolację i poczuć klimat Toskanii czy Bałkanów. Organizowane są również warsztaty poświęcone ekologicznej żywności, nawiązujące do tradycyjnych metod przyrządzania posiłków. W ofercie są także warsztaty dedykowane kobietom, gdzie dzięki psychologowi, relaksującym zabiegom, sesji fotograficznej czy wytwarzaniu i degustacji lawendowego wina można zadbać o ciało i umysł. Dużym zainteresowaniem cieszą się także warsztaty „Lawendowy detoks” oraz plenerowe warsztaty malarskie prowadzone pod okiem znanych artystów.

Gospodarze Lawendowej Osady przygotowali także ofertę warsztatową skierowaną do dzieci. W Zagrodzie Edukacyjnej Lawendowej Osady czeka na dzieci wiele atrakcji. Specjalnie przygotowane warsztaty wprowadzające w tajniki sztuki alchemicznej, gdzie własnoręcznie można wytworzyć mydełka, pachnidełka, kule kąpielowe i wiele innych cudnych rzeczy, a ponadto ścieżka edukacyjna po ekologicznym gospodarstwie uprawiającym lawendę z przystankiem na obserwatorium astronomiczne i grotę solną.

Lawendowa Osada to miejsce magiczne, przepełnione zapachem lawendy, tworzone przez ludzi z pasja dla Gości szukających komfortowego wypoczynku w zgodzie z naturą.

Właściciele i gospodarze Lawendowej Osady Barbara i Bartosz Idczak zapraszają do tego wyjątkowego miejsca!

Odwiedź obiekt - Facebook

Odwiedź obiekt - Instagram

 

Aplikacja

Zwiedzaj Szwajcarię Kaszubską z naszą aplikacją! Dostępna na Google Play i App Store.

application