Marina Wodna w Stężycy

  • Kartuska 27A, 83-315 Stężyca
  • 735 917 485

Marina wodna wraz z promenadą w Stężycy

Marina Wodna wraz z promenadą to wyjątkowe miejsce o wybitnych walorach krajobrazowych. Należy do najpiękniejszych tego typu obiektów w województwie pomorskim.

Jak dostać się do promenady?

Wejście na promenadę znajduje się przy ul. Jana III Sobieskiego, którą to dotrzeć można do samej mariny. Bezpośredni dostęp kołowy do mariny dostępny jest od ul. Kartuskiej.

Charakterystyka obiektu

Łączna długość obiektu to ok. 800 m konstrukcji nadwodnej, stalowo-drewnianej, wykonanej z drewna modrzewiowego. Część wodniacka została podzielona na jachtową, stanowiącą zwieńczenie promenady, z basenem jachtowym i łodziową, dla łodzi wiosłowych, motorowych i kajaków. Część żeglarska ma niezbędne zaplecze lądowe – bosmanat połączony z salą szkoleniową, w której w sezonie letnim działa Punkt Informacji Turystycznej, węzeł sanitarny z toaletami i prysznicami, slip oraz przestrzeń rekreacyjną. Wydzielony jest również plac kempingowy z dostępem do elektryczności. 

Obiekt ten jest wykorzystywany przez Żeglarski Uczniowski Klub Sportowy „Stężyca”, działający przy Gminie Stężyca. Jednocześnie otwarty jest dla przybywających turystów i żeglarzy (możliwość cumowania w marinie). Odbywają się tu również imprezy żeglarskie i sportowe

Godziny otwarcia mariny:

  • maj, czerwiec, wrzesień (weekendy) – godz. 10.00 – 18.00
  • lipiec, sierpień (codziennie) – godz. 10.00 – 18.00

Aplikacja

Zwiedzaj Szwajcarię Kaszubską z naszą aplikacją! Dostępna na Google Play i App Store.

application