Warsztat ceramiki Tadeusza Zaborowskiego w Kamienicy Królewskiej

Warsztat ceramiki Tadeusza Zaborowskiego - miejsce tworzone z pasji 

Twórca ludowy - Tadeusz Zaborowski garncarstwem zajmuje się od 1980 roku, pracując kolejno w różnych warsztatach garncarskich. Dyplom mistrza garncarstwa zdobył w 1989 roku. Od 2009 roku prowadzi własną działalność gospodarczą pod nazwą "Ceramika Królewska" i zajmuje się przede wszystkim produkcją ceramiki kaszubskiej.

Dzieła Tadeusza Zaborowskiego

Wyroby Tadeusza Zaborowskiego są wykonywane metodą toczenia na kole garncarskim. Do produkcji używa wysokiej jakości, sprowadzanych z Niemiec glin kamionkowych i szkliw bezpiecznych w kontakcie z żywnością. Wyprodukowane wyroby są typowo użytkowe, wykorzystywane w gospodarstwach domowych, agroturystycznych oraz restauracjach.
Tworzy również wyroby ozdobne i reklamowe np.: ( kubki, dzwonki, tabakierki). Naczynia użytkowe mogą być wykorzystywane do podgrzewania w piekarniku i kuchenkach mikrofalowych oraz zmywane w zmywarce.

Od początku swojej działalności współpracuje również ze Szwedzką firmą PARADISVERKSTADEN produkującą ceramikę. Wyjeżdżając do Szwecji wykonuje zaprojektowane przez nich modele i prototypy do nowych kolekcji.

Przy warsztacie Państwa Zaborowskich w drewnianym domku wyeksponowano gotowe wyroby, które można nie tylko podziwiać ale również zakupić. 

Warsztaty z garncarstwa cieszą się coraz większą popularnością!

Tadeusz Zaborowski zajmuje się także prowadzeniem warsztatów garncarskich dla dzieci i dorosłych.
Warsztaty pozwalają na poznanie podstawowych technik i metod formowania mas ceramicznych. Zaborowski udziela na nich informacji o piecach, sposobach wypalania ceramiki (naturalne, elektryczne, gazowe). Omawiane są również podstawowe techniki dekoracyjne. Dorosłym udziela rówież wiele cennych informacji niezbędnych do rozpoczęcia pracy.
Twórca chętnie udziela na warsztatch  informacji tym, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z gliną!Aplikacja

Zwiedzaj Szwajcarię Kaszubską z naszą aplikacją! Dostępna na Google Play i App Store.

application