Galeria Volkswagena w Pępowie

Galeria Pępowo - Muzeum Volkswagena

Pępowo to niewielka wieś położona bardzo blisko gdańskiego lotniska. Właśnie tutaj powstało Muzeum Volkswagena.  Gromadzi największą w Polsce kolekcję zabytkowych pojazdów kultowej marki Volkswagen, a wszystko to zapoczątkowały pierwsze skromne zakupy w latach 60-tych.

Historia Muzeum Volkswagena

Pierwszego garbusa w tej rodzinie zakupił ojciec w latach 60. XX w. Jego syn tak samo zafascynowany w tej marce również kupił garbusa i kilka lat później transportera – hipisowskiego ogórka. W tamtych czasach jeszcze nikt nie myślał o zgromadzeniu kolekcji. Pomysł powstał dopiero na początku lat 90-tych. Wtedy też właściciele byli w stanie zapewnić odpowiednie warunki do kolekcjonowania samochodów. Przede wszystkim chodziło o przestrzeń do garażowania pojazdów oraz warsztat, w którym byłyby serwisowane i odrestaurowywane. Takim sposobem powstała Galeria Pępowo, której oficjalne otwarcie nastąpiło 08.08.2008 o godz. 08:08.

Muzeum Volkswagena – idealne miejsce na rodzinny pobyt

W muzeum dzieci mogą poznać historię motoryzacji i zobaczyć pojazdy, które dziś wydają im się niezwykłe, a jeszcze kilkadziesiąt lat temu były szczytowymi osiągnięciami techniki. Rodzicom natomiast na widok kultowych garbusów czy ogórków łza może zakręcić się w oku. Łącznie znajduje się tu ponad 40 zabytkowych samochodów, wśród których natrafić można na takie perełki jak Kübelwagen (dawny wóz straży pożarnej). Ekspozycję uzupełnia kolekcja miniatur przeróżnych aut, licząca ponad 1000 sztuk.

Galeria Pępowo dla odwiedzających ją gości udostępnia także noclegi w pokojach (także w pokojach rodzinnych), i przyczepach kempingowych. Można również przyjechać z namiotem lub własnym kamperem i połączyć zwiedzanie muzeum z wypoczynkiem na terenie Szwajcarii Kaszubskiej.

Do dyspozycji gości pozostaje plac zabaw dla dzieci, sala bilardowa i  ogródek letni, a także miejsce na grilla lub ognisko.

Wydarzenia w Muzeum Volkswagena

Dzięki temu, że na miejscu powstało pełne zaplecze serwisowe dla utrzymywanych samochodów, często organizowane są tu rajdy i zloty pojazdów zabytkowych, oraz różne festyny. Galeria urządza także urodziny dla dzieci i imprezy okolicznościowe, wypożycza samochody z kierowcą.

Aplikacja

Zwiedzaj Szwajcarię Kaszubską z naszą aplikacją! Dostępna na Google Play i App Store.

application