Galeria Neubauer w Kartuzach

Galeria Neubauer w Kartuzach - połączenie nowoczesności z rzemiesłem regionalnym

Galeria Neubauer jest rodzinną firmą i od 2000 roku współpracuje z artystami z regionu Kaszub. Galeria funkcjonuje jako sklep ze sztuką ludową i artystyczną. Miejsce to jest często odwiedzane przez turystów, gdyż jako nieliczne w Kartuzach posiada w swoim asortymencie pamiątki, artykuły rzemiosła regionalnego oraz wyroby inspirowane folklorem.

Co znajdziemy w Galerii Neubauer

W Galerii Neubauer moża znaleźć między innymi drobne pamiątki ale również większe rzeźby czy też płaskorzeźby twórców kaszubskich, nuty kaszubskie, różnego rodzaju ceramikę użytkową oraz wyroby z gliny. Na pewno nie zawiadą się też osoby szukające: plecionek, haftów oraz strojów regionalnych.

W swoim asortymencie posiadają również przepiękne obrazy inspirowane krajobrazem, kulturą i wzorami kaszubskiego haftu. W sklepie można odznaleźć także sztukę użytkową, tj.: witraże, modną odzież i biżuterię z unowocześnionym wzorem kaszubskim oraz literaturę i muzykę kaszubską. Pracownia wykonuje również szeroki asortyment artykułów regionalnych wprowadzając je na rynek w nowoczesnej grafice i estetyce zgodnej z aktualnym designem.

Miejsce to odzwierciedla bogactwo tradycji regionu kaszubskiego i ukazuje ogromne talenty drzemiące w lokalnej społeczności.
Galeria Neubauer oferuje swoje artykuły także poprzez sprzedaż internetową. 

Aplikacja

Zwiedzaj Szwajcarię Kaszubską z naszą aplikacją! Dostępna na Google Play i App Store.

application