Izba Regionalna w Zgorzałem/ Dom Zyta

Izba Regionalna w Zgorzałem

Izba Regionalna powstała z pomysłu Zyty Górnej w 2012 roku. Muzeum funkcjonuje bezpośrednio przy agroturystyce właścicielki.

W skład ekspozycji obiektu wchodzą dwa pomieszczenia wystawiennicze z pamiątkami rodzinnymi Pani Zyty, rekwizytami z życia codziennego Kaszubów oraz licznymi nagrodami i odznaczeniami uzyskanymi przez Zytę Górną. Dodatkowo prezentowana jest ekspozycja zewnętrzna z maszynami rolniczymi.

Warsztaty w Izbie Regionalnej w Zgorzałem

Dla grup zorganizowanych jak i dla osób indywidualnych w Izbie prowadzone są warsztaty kulinarne, edukacyjne oraz z historii Kaszub.

Produkty tradycyjne

Przygotowywana przez gospodynię "Konfitura z truskawek kaszubskich" 11.08.2017 roku została wpisana „Listę Produktów Tradycyjnych” w kategorii warzywa i owoce.

W dniu 10 września 2020 roku na „Listę Produktów Tradycyjnych” została wpisana również „Nalewka z truskawki kaszubskiej” w kategorii: napoje (alkoholowe i bezalkoholowe), a w dniu 14 października 2020 roku wpisano także "Sok z truskawki kaszubskiej".

Dom Zyta - Agroturystyka w Zgorzałem

Dom Zyta to całoroczny, piętrowy dom położony na Kaszubach przy lesie, blisko jeziora Raduńskiego Górnego.

Na piętrze budynku znajdują się 2 sypialnie: 2-, 3-osobowe i jeden pokój jednoosobowy z tv, łazienka oraz wyposażona kuchnia.
Do dyspozycji gości właścicielka oddaje taras, duży ogród z możliwością zrobienia grilla oraz ogniska, a także plac zabaw.

Dom przeznaczony jest dla 4-8 osób. To świetne miejsce zarówno na wakacje jak i weekendy. Istnieje tam możliwość zamówienia obiadokolacji.

Obiekt posiada certyfikaty: Firma Godna Zaufania, certyfikaty produktów regionalnych oraz Dziedzictwo Kulinarne Pomorskie.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby zapoznać się z historią prezentowaną w Izbie Regionalnej, zapraszamy do kontaktu z Panią Zytą Górną.

Dowiedz się więcej o cenach wynajmu tutaj

 

Aplikacja

Zwiedzaj Szwajcarię Kaszubską z naszą aplikacją! Dostępna na Google Play i App Store.

application