Rejs po Jeziorze Ostrzyckim

Rejs statkiem po Jeziorze Ostrzyckim

Statek „Stolëm” odbył swój pierwszy rejs w lipcu 2001 roku. Zbudowany został na kadłubie łodzi ratunkowej statku pełnomorskiego (szalupa ratunkowa na 60 osób), spełniając morskie standardy bezpieczeństwa. Inną wyróżniającą cechą statku „Stolëm” jest jego napęd. Silnik elektryczny o mocy 7,5 kW charakteryzuje się względnie cichą pracą i spełnia kryteria ekologiczne wymagane od tego typu jednostek na Jeziorze Ostrzyckim. Statek zasilany z akumulatorów kwasowych pełniących częściowo rolę balastu może pracować bez doładowania 6 godzin.

Jezioro Ostrzyckie ma 328 ha powierzchni i ponad 6 km długości. W najszerszym miejscu - 760 m. W najgłębszym – 21 m. Na środku jeziora znajduje się mała, zamieszkana wysepka.

Kursowanie statku:

  • W wakacje (Lipiec, Sierpień) rejsy odbywają się od czwartku do poniedziałku.
  • We wrześniu rejsy odbywają się tylko w sobotę i niedzielę.

Dla gości indywidualnych nie ma konieczności rezerwacji biletów na statek. W przypadku grup zorganizowanych tj. powyżej 15 osób należy dokonać wcześniejszej rezerwacji z minimum 3-dniowym wyprzedzeniem.

Ostrzyce – urokliwa, letniskowa miejscowość

Ostrzyce to spokojna i niezwykle urokliwa wieś położona nad Jeziorem Ostrzyckim, na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Znajduje się przy Drodze Kaszubskiej, a także na szlaku wodnym „Kółko Raduńskie”. Jest to doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku.

Na przyjezdnych czekają trasy piesze, kajakowe, rowerowe czy Nordic Walking. W Ostrzycach znajdują się m.in.: park linowy z tyrolką, pole do minigolfa, wypożyczalnie rowerów i sprzętu wodnego. Miejscowi gospodarze oferują wczasy w siodle i przejazdy bryczkami lub wozami drabiniastymi. Stąd można podziwiać najpiękniejsze tereny Szwajcarii Kaszubskiej.

W Ostrzycach organizowane są liczne wydarzenia kulturalne, które promują ten region i jego zwyczaje, i z roku na rok przyciągają coraz więcej turystów. Jedną z najważniejszych atrakcji są  Międzynarodowe Mistrzostwa Kaszub w Wolnym Paleniu Fajki oraz Festiwal Przyjemności Muzycznych.

Szukasz noclegu w miejscowości Ostrzyce?

Polecamy poniższe obiekty noclegowe

Centrum Rekreacji "U Stolëma"
Gospodarstwo Agroturystyczne "U Pelplińskich"

Aplikacja

Zwiedzaj Szwajcarię Kaszubską z naszą aplikacją! Dostępna na Google Play i App Store.

application