Zakątek Sowia Dusza - Sowia oaza w Łapinie Kartuskim 

Zakątek Sowia Dusza to spokojne miejsce położone nad jeziorem Łapińskim, w którym można zobaczyć Polskie gatunki sów. Można spędzić tam niezapomniane chwile w towarzystwie sów, oglądając je indywidualnie lub skorzystać z zorganizowanego wykładu o sowach. Dzięki temu miejscu poznajemy gatunki sów występujące w Polsce, a także poznajemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania, takie jak: "Czy sowy latają tylko w nocy?", "Gdzie możemy je spotkać?", "Jak słyszą, widzą i co jedzą?"
Goście biorący udział w wykładzie nie tylko dowiedzą się wielu ciekawostek, ale również mają możliwość dotknięcia sowy i zrobienia sobie z nią zdjęcia.

Zakątek Sowia Dusza w okresie letnim

Zakątek Sowia Dusza to nie tylko spotkania z sowami. Latem można tam wypić pyszną lemoniadę z owoców sezonowych i odpocząć na hamaku podczas prowadzonych warsztatów takich jak: wikliniarstwo, ceramika, warsztaty przyrodnicze dla najmłodszych, spacery zielarskie, spacery i warsztaty ornitologiczne, warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Prowadzonę są tam również plenerowe zajęcia rehabilitacyjne, zajęcia tzw. „Szkoły Pleców” oraz spacery Nordic Walking. Wszystko to w otoczeniu pięknej przyrody i sów.

Zakątek Sowia Dusza w okresie zimowym

W sezonie zimowym miejsce to działa tylko w soboty dla grup zorganizowanych oraz osób morsujących. Można się tam napić rozgrzewającej czekolady lub naparu z miodu i imbiru oraz schrupać sowie pierniczki. Istnieje również możliwość wynajęcia miejsca na ognisko.

Jak widać oferta Zakątku Sowia Dusza skierowana jest do osób indywidualnych, ale również dla wycieczek zorganizowanych nie przekraczających 35 osób. Teren obiektu chętnie jest wynajmowany na sesje fotograficzne i warsztaty lub małe przyjęcia z własnym cateringiem. Zakątek Sowia Dusza to kameralny i ogrodzony kawałek Kaszub. Każda pora roku ma tu swoje uroki. 

 

 

Aplikacja

Zwiedzaj Szwajcarię Kaszubską z naszą aplikacją! Dostępna na Google Play i App Store.

application