Festiwal Przyjemności Muzycznych
Festiwal Przyjemności Muzycznych
Festiwal Przyjemności Muzycznych to coroczna impreza organizowana przez Powiat Kartuski. Co roku odbywa się w pięknej scenerii nad jez. Ostrzyckim w Ostrzycach. Gwiazdami w tym roku będą m.in. Artur Andrus, Czesław Mozil, Renata Przemyk.
Gdzie i kiedy?
- 8 i 9 sierpnia,
- start: 18:30,
- na parkingu w Ostrzycach przy Informacji Turystycznej
W sierpniu malownicze Ostrzyce po raz kolejny staną się tętniącym sercem muzyki. W otoczeniu jeziora i kaszubskich wzgórz, pod rozgwieżdżonym niebem, spotkają się miłośnicy "przyjemnych" dźwięków. Odbędzie się tu coroczny Festiwal Przyjemności Muzycznych, na którym występują uznani artyści polskiej sceny muzycznej.
Także w tym roku czeka nas mieszanka muzycznych stylów: od nastrojowego jazzu i chilloutu, przez akustyczne ballady, poezję śpiewaną, a nawet dźwięki gitar.
Festiwal odbędzie się 8 i 9 sierpnia na parkingu w Ostrzycach. Na scenie w tym roku wystąpią:
- Joanna Knitter,
- Rubens,
- Renata Przemyk,
- Daria Zaradkiewicz,
- Paweł Nowak - L'Aperitif,
- Czesław Mozil
- Artur Andrus z zespołem.
Festiwal w piątek 8 sierpnia otworzy Joanna Knitter z koncertem "Osieckiej portret mężczyzny". Finalistka konkursu Pamiętajmy o Osieckiej, fenomenalna wokalistka bluesowa i jazzowa zabierze widzów w muzyczną podróż przez całą paletę mężczyzn Agnieszki Osieckiej.
Na scenie zaprezentuje się także Rubens - polski gitarzysta, producent muzyczny i wokalista. Choć wcześniej znany był jako muzyk towarzyszący innym artystom (m.in. współpracował z Mrozem, Darią Zawiałow, Lemon), to jako Rubens zadebiutował solowo w 2021 roku. Prezentuje muzykę z pogranicza alternatywnego popu, rocka i indie.
Na finał pierwszego dnia zobaczymy Renatę Przemyk - wielokrotnie nagradzaną charyzmatyczną wokalistkę, autorkę tekstów i kompozytorkę, związaną z muzyką od końca lat 80. Łączy rock, blues, folk, jazz i elementy alternatywy; w utworach często pojawiają się akordeon, silna sekcja rytmiczna i subtelne, minimalistyczne aranżacje.
W sobotę 9 sierpnia zagrają Daria Zaradkiewicz i Paweł Nowak, którzy zaprezentują płytę L'Aperitif - przebojowy zestaw francuskich piosenek, które w ich interpretacji nabrały nowej gracji. Paweł Nowak, mieszkaniec Sulęczyna, to znany wirtuoz akordeonu i organizator Acco Music Festival w Sulęczynie.
Na ostrzyckiej scenie pojawi się też Czesław Mozil, znany również jako Czesław Śpiewa. To polsko-duński artysta, wokalista, multiinstrumentalista i kompozytor. W projektach łączy różnorodne aranżacje - od akordeonu, przez kontrabas, pianino i trąbkę, aż po orkiestrację barokową czy brzmienia folkowe.
Drugi dzień festiwalu zwieńczy koncert Artura Andrusa - artysty kabaretowego, autora tekstów piosenek, aktora i dziennikarza. Przez wiele lat związany był z radiową Trójką, a od 2020 r. z Radiem Nowy Świat. Jako piosenkarz ma na swoim koncie cztery albumy studyjne: „Łódzka”, „Myśliwiecka”, „Cyniczne córy Zurychu” oraz „Sokratesa 18”. Nominowany był do nagród: Fryderyki, SuperJedynki i Bestsellery Empiku.