Pałac w Leźnie ekskluzywnym miejscem na odpoczynek

Pałac położony jest w zalesionej okolicy 12 km od centrum Gdańska. Oferuje noclegi w 24 pokojach, z czego 8 apartamentów mieści się w Pałacu. Wśród wielu atrakcji goście mogą skorzystać m.in. z sauny, siłowni, bilardu, tenisa stołowego oraz rowerów. Dodatkowo w Pałacu znajduje się centrum konferencyjne z pięcioma salami.

Restauracja oraz pałacowa kawiarnia

Goście przebywający w Pałacu mogą zamówić posiłek w restauracji, a także skorzystać z pałacowej kawiarni. Istnieje możliwość degustacji wina leżakującego w piwnicy. Idealna lokalizacja, stylowy wystrój eleganckich wnętrz oraz wyśmienite menu sprawią, że każda chwila spędzona w tych komnatach będzie wyjątkowa. Restauracja serwuje specjały kuchni zarówno regionalnej, jak i klasycznej, które swymi wysmakowanymi daniami zadowolą każdego. 

Historia Pałacu w Leźnie

XVIII-wieczny Zespół Pałacowy w Leźnie był wielokrotnie przebudowywany. Największe zmiany przeprowadził w majątku Georg Hoene, który w 1884 roku podjął gruntowną przebudowę osiemnastowiecznego pałacu. W jej wyniku powstała nowa, istniejąca do dziś budowla, a także urządzony na nowo park krajobrazowy, jeden z najwspanialszych na tym terenie. W okresie powojennym, gdy zdewastowany przez Armię Czerwoną pałac i park upaństwowiono, powstał tu PGR, którego obecność przyczyniła się do dalszego upadku zabytkowego kompleksu. W 1994 roku pałac wraz z częścią dawnego majątku stał się własnością Uniwersytetu Gdańskiego, zarówno park, jak i sam pałac znajdowały się w opłakanym stanie. W ciągu kilku lat staraniem Uniwersytetu pałac poddano pieczołowitej renowacji, a także zaaranżowano na nowo całkowicie ogołocone wnętrza. Cały kompleks otwarty jest dla zwiedzających.

Ciekawostka…

Nieco powyżej miejscowości Leźno, kilkadziesiąt metrów w lewo od krzyżówki z drogą gruntową wiodącą do Czapli, w lesie spoczywają ciała ostatnich właścicieli leźnieńskiego pałacu.

-> Zarezerwuj nocleg

Aplikacja

Zwiedzaj Szwajcarię Kaszubską z naszą aplikacją! Dostępna na Google Play i App Store.

application