Pałac w Leźnie ekskluzywnym miejscem na odpoczynek

Pałac położony jest w zalesionej okolicy 12 km od centrum Gdańska. Oferuje noclegi w 24 pokojach, z czego 8 apartamentów mieści się w Pałacu. Wśród wielu atrakcji goście mogą skorzystać m.in. z sauny, siłowni, bilardu, tenisa stołowego oraz rowerów. Dodatkowo w Pałacu znajduje się centrum konferencyjne z pięcioma salami.

Restauracja oraz pałacowa kawiarnia

Goście przebywający w Pałacu mogą zamówić posiłek w restauracji, a także skorzystać z pałacowej kawiarni. Istnieje możliwość degustacji wina leżakującego w piwnicy. Idealna lokalizacja, stylowy wystrój eleganckich wnętrz oraz wyśmienite menu sprawią, że każda chwila spędzona w tych komnatach będzie wyjątkowa. Restauracja serwuje specjały kuchni zarówno regionalnej jak i klasycznej, które swymi wysmakowanymi daniami zadowolą każdego. 

Historia Pałacu w Leźnie

XVIII-wieczny Zespół Pałacowy w Leźnie był wielokrotnie przebudowywany. Największe zmiany przeprowadził w majątku Georg Hoene, który w 1884 roku podjął gruntowną przebudowę osiemnastowiecznego pałacu. W jej wyniku powstała nowa, istniejąca do dziś budowla, a także urządzony na nowo park krajobrazowy, jeden z najwspanialszych na tym terenie. W okresie powojennym, gdy zdewastowany przez Armię Czerwoną pałac i park upaństwowiono, powstał tu PGR, którego obecność przyczyniła się do dalszego upadku zabytkowego kompleksu. W 1994 roku pałac wraz z częścią dawnego majątku stał się własnością Uniwersytetu Gdańskiego, zarówno park, jak i sam pałac znajdowały się w opłakanym stanie. W ciągu kilku lat staraniem Uniwersytetu pałac poddano pieczołowitej renowacji, a także zaaranżowano na nowo całkowicie ogołocone wnętrza. Cały kompleks otwarty jest dla zwiedzających.

Ciekawostka…

Nieco powyżej miejscowości, kilkadziesiąt metrów w lewo od krzyżówki z drogą gruntową wiodącą do Czapli, w lesie spoczywają ciała ostatnich właścicieli leźnieńskiego pałacu oraz podobno ich koń. Tuż przy starych nagrobkach rodziny Hoene znajduje się mała hałda ziemi sugerująca również jakiś pochówek, być może spoczywa tam właśnie wspominany koń. 

-> Zarezerwuj nocleg

Aplikacja

Zwiedzaj Szwajcarię Kaszubską z naszą aplikacją! Dostępna na Google Play i App Store.

application