Gród Gotów w Węsiorach

Gród Gotów w Węsiorach

Gród Gotów w Węsiorach to miejsce nawiązujące do starożytnych Gotów, którzy mieszkali na Pomorzu ok. 2000 lat temu. Goci pozostawili niedaleko wsi tajemnicze kamienne kręgi. Zdaniem energoterapeutów jest to miejsce szczególnej, miękkiej energii o pozytywnym charakterze.

W Grodzie Gotów panuje niezapomniana atmosfera. Inscenizacja starożytnego grodu, historyczne stroje, możliwość samodzielnego lepienia w glinie oraz strzelanie z tradycyjnego łuku pozwoli lepiej zrozumieć tą ciekawą i odległą kulturę. Poprzez zabawę zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli otrzymują wiedzę o odległej historii naszego regionu.

Wieś Węsiory

Węsiory to Kaszubskie Stonehenge można tu zobaczyć 4 kamienne kręgi, największe wrażenie robi Krąg Strażnika i Krąg Spotkań. Goci najpierw budowali kręgi, które następnie wyznaczały miejsce przyszłych pochówków. Do dziś nie wyjaśniono, do czego służyły kamienne kręgi, prawdopodobnie spotykała się tutaj starszyzna plemienna, ale mówi się też, że jest to pradawny kalendarz astronomiczny. Badania naukowców wykazały, że kręgi emitują energię pozytywnie wpływającą na system nerwowy człowieka.

Atrakcje w Grodzie Gotów

W Grodzie Gotów w Węsiorach można nie tylko wzbogacić swoją wiedzę o informacje dotyczące dawnych mieszkańców tej ziemi, ale również aktywnie spędzić czas poprzez zabawy integracyjne takie jak tańce grupowe, gry, oraz warsztaty organizowane na miejscu (teatralne, łucznicze, ceramiczne, wyrobu biżuterii, wikliniarskie, kuglarskie oraz kuchnia gocka). Organizowane są tam również ogniska. Gród w Węsiorach stanowi również ciekawą opcję na organizację imprez okolicznościowych i integracyjnych. Posiada również własną bazę noclegową.

 

 

Aplikacja

Zwiedzaj Szwajcarię Kaszubską z naszą aplikacją! Dostępna na Google Play i App Store.

application